Zajistěte se zlatem

Žijeme v notně nejisté době. Kamkoliv se kolem sebe podíváme, všude vidíme jenom problémy tu více a tu méně související s koronavirovou pandemií, a namísto toho, aby se situace lepšila, jsme svědky toho, jak je to čím dál horší. A po zveřejnění toho, jak velký je naplánovaný deficit tohoto státu na příští rok, je už i tak hrozivá realita výhledově ještě pesimističtější. Prostě se to kazí a nezdá se, že by mohlo být v dohledné době zase lépe.
A co to znamená pro spořivé nebo z jiného důvodu zámožnější lidi? Především to, že tito ztrácí nemalou část hodnoty svého jmění drženého v podobě finančních prostředků.

cihla zlatá

Ten, kdo má peníze, může lehce vypozorovat, jak jsou tyto stále bezcennější, ten, kdo má své finance uložené někde na účtu, si hravě spočítá, že mu ani ty největší zde nabízené úroky nezajistí kompenzaci inflace, a ti, kdo investovali do nějakých cenných papírů, se musí dokonce obávat toho, že se kvůli problémům trhu neshledají třeba ani s tím, co do těchto produktů investovali.
Je to smutné, ale je to tak. Tedy v případě, že člověk zapomíná, že existuje i jedna alternativa, jež přináší spásu zejména právě v těch dobách, kdy se na trhu ničemu jinému nedaří. A tou je investování do drahých kovů, a to logicky především do zlata. Zatímco je totiž v době, kdy na trhu panuje nejistota, vše rizikové, cena zlata je vyslovenou jistotou.

zlatá placka

Ten, kdo má v rezervě investiční zlato, kdo si pořídil nějaké ty kvalitní zlaté slitky či mince od spolehlivého obchodníka, může počítat s tím, že tento kov bude mít vždy svoji tržní hodnotu. Že na tom se neprodělává a ten, kdo ho má, ho může i kdykoliv zpeněžit a dostat za něj adekvátní finanční částku. A čím je měna nehodnotnější, tím dostane víc.
A proto do zlata investují ti, kdo chtějí ochránit své jmění v těžkých časech, kdy se ekonomice nedaří. A proč byste k takovým lidem nepatřili i vy?